poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 06:06

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Kamieński Jarmark Św. Ottona przeszedł już do historii
Kamieński Jarmark Św. Ottona przeszedł już do historii

Kamieński Jarmark Św. Ottona przeszedł już do historii

niedziela, 09 lipca 2023, 20:08 Kategoria: edukacja, historia, REGION, religia, społeczeństwo

Już po raz dziewiąty część Kamienia Pomorskiego przeniosła się w czasie. Na placu przy Katedrze przez dwa dni obecna była osada średniowiecznych Pomorzan. Odwiedzający to miejsce  mogli zapoznać się z pracą dawnych rzemieślników czy skosztować jadła przyrządzonego na dawne sposoby. Obecne były tradycyjne miody, sery i mięsa, dzięki czemu każdy mógł  znaleźć  coś dla siebie.

Zgodnie z tradycją  dnia pierwszego do osady przybył w asyście średniowiecznych wojów Biskup Otton z Bambergu. Również w przykatedralnym wirydarzu, jedynym takim na terenie naszego kraju odbył się „Wykład w Wirydarzu”, który poprowadził Michał Antoniak, a tematem którego była „Kultura, stroje i obyczaje na Pomorzu w czasach chrystianizacji”. Nieodzownym punktem kamieńskiego jarmarku, którego nie może było przegapić, to inscenizacja poświęcona dziejom pomorskich misji Bernarda i Ottona. Przez cały czas trwania Jarmarku rozbrzmiewała muzyka dawna, odbywały się pokazy różnych rzemiosł, i dostępne były prezentacje przedmiotów życia codziennego oraz stoiska kupców oferujących tradycyjne wyroby i rękodzieło.

Organizację Jarmarku Św. Ottona wsparli:
Gmina Kamień Pomorski
Powiat Kamieński

Kamieński Jarmark Św. Ottona przeszedł już do historii Reviewed by on . Już po raz dziewiąty część Kamienia Pomorskiego przeniosła się w czasie. Na placu przy Katedrze przez dwa dni obecna była osada średniowiecznych Pomorzan. Odwie Już po raz dziewiąty część Kamienia Pomorskiego przeniosła się w czasie. Na placu przy Katedrze przez dwa dni obecna była osada średniowiecznych Pomorzan. Odwie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top