poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:52

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kolejny koncert w kamieńskiej katedrze przeszedł już do historii
Kolejny koncert w kamieńskiej katedrze przeszedł już do historii

Kolejny koncert w kamieńskiej katedrze przeszedł już do historii

poniedziałek, 07 sierpnia 2023, 17:57 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, REGION

W miniony piątek odbył się kolejny koncert organowo-kameralny w ramach 59. edycji kamieńskiego festiwalu. Tym razem przy kontuarze zabytkowych organów zasiadł prof. Roman Perucki, pełniący m.in. stanowisko I organisty w Katedrze Oliwskiej. W swoim bogatym dorobku artystycznym, posiada platynową płytę oraz dwie złote płyty. Na swoim koncie ma wykonanych ponad 2000 recitali organowych zarówno w kraju jak i za granicą. W jego wykonaniu można było usłyszeć m.in. – Marsz na temat Händla (Alexandra Guilmanta), i – Wariacje na temat  Kto się w opiekę (Mieczysława Surzyńskiego).

Drugim wykonawcą który zaprezentował się tego wieczoru był prof. Łukasz Długosz, wielokrotny laureat konkursów fletowych. Jest on także zdobywcą wielu nagród na konkursach międzynarodowych, m.in. w Paryżu i Monachium. Zasiada także jako juror w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fletowych. Zgromadzonej publiczności zaprezentował on m.in. – XII Sonatę TWV 41:C3 (Georga Philippa Telemanna).

We wspólnych wykonaniach na organy i flet melomani wysłuchali kilku utworów, w tym m.in. – Passacaglie (Janusza Bieleckiego) i – Słowiczka (Johannesa Donjona)

Kolejny koncert w kamieńskiej katedrze przeszedł już do historii Reviewed by on . W miniony piątek odbył się kolejny koncert organowo-kameralny w ramach 59. edycji kamieńskiego festiwalu. Tym razem przy kontuarze zabytkowych organów zasiadł p W miniony piątek odbył się kolejny koncert organowo-kameralny w ramach 59. edycji kamieńskiego festiwalu. Tym razem przy kontuarze zabytkowych organów zasiadł p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top