poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:34

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne punkty hazardowe w Szczecinie zamknięte przez KAS
Nielegalne punkty hazardowe w Szczecinie zamknięte przez KAS

Nielegalne punkty hazardowe w Szczecinie zamknięte przez KAS

czwartek, 17 sierpnia 2023, 20:20 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła kolejne nielegalne punkty hazardowe.
  • Zabezpieczyliśmy 14 automatów do gier i gotówkę na wypłaty dla graczy.
  • Zatrzymaliśmy też osoby poszukiwane przez KAS i Policję.
  • Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zamknęli dwa nielegalne punkty hazardowe w centrum Szczecina.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali dwa lokale, w których organizowano nielegalne gry hazardowe na tradycyjnych automatach do gier oraz gry online. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokali. W taki, charakterystyczny sposób często bywają zaś „udekorowane” nielegalne salony gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokali z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tych nielegalnych salonów gier, takich jak np. elektromagnes czy monitoring.

Zabezpieczyliśmy 14 tradycyjnych automatów do gry, 14 telefonów komórkowych oraz dwa komputery, na których możliwy był nielegalny hazard online.  Zabezpieczyliśmy też gotówkę w kwocie 4.014 zł.

Przesłuchaliśmy sześć osób – trzech graczy i 3 osoby podejrzewane o organizację nielegalnego hazardu. W jednym z kontrolowanych punktów  hazardowych zatrzymaliśmy dwie osoby, które nie miały stałego miejsca zamieszkania i mieszkały na zapleczu tego lokalu. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy, a kobieta była poszukiwana przez Policję i została zatrzymana do odsiedzenia wyroku. Obie osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Policji.

Podczas działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kilkukrotnie usłyszeli podziękowania mieszkańców okolicy za zamkniecie punktów, które były niebezpieczne i głośne. Wielokrotnie odbywały się tam burdy alkoholowe i bijatyki.

Tego rodzaju nielegalne działanie jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego komputera

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne punkty hazardowe w Szczecinie zamknięte przez KAS Reviewed by on . Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła kolejne nielegalne punkty hazardowe. Zabezpieczyliśmy 14 automatów do gier i gotówkę na wypłaty Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła kolejne nielegalne punkty hazardowe. Zabezpieczyliśmy 14 automatów do gier i gotówkę na wypłaty Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top