poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:02

Strona główna » WYDARZENIA » historia » 84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

sobota, 02 września 2023, 10:01 Kategoria: historia, REGION, społeczeństwo

Obchody 84. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej, odbyły się 1 września 2023 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą – polową w intencji Ojczyzny, która sprawowana była przez Proboszcza Parafii Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim, księdza Dariusza Żarkowskiego. W tych rocznicowych obchodach udział wzięły poczty sztandarowe, oraz oficjalne delegacje z naszego powiatu. Tradycyjnie nie mogło także zabraknąć mieszkańców Kamienia Pomorskiego. Po okolicznościowych przemówieniach, programie  artystycznym wykonanym przez młodzież i Apelu Poległych nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów.

W uroczystości uczestniczyła także Kompania Honorowa 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów w Dziwnowie pod dowództwem podporucznika Marcina Oleksiejczuka, która na zakończenie uroczystości oddała salwę honorową.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, gdzie miało miejsce spotkanie kombatantów z przedstawicielami samorządów, społeczeństwa i młodzieży. Tam też nadano kilka odznaczeń kombatanckich, pan Stanisław Konopski, pan Zdzisław Laskowski, pan Artur Świeboda oraz pan Marek Szymański odebrali z rąk pana Romana Pintala, Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Kamieniu Pomorskim oraz pana Józefa Malca, Starosty Kamieńskiego medale Krzyża Czynu Frontowego 1 i 2 Armii Wojska Polskiego 1943-1945 nadane przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej Reviewed by on . Obchody 84. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej, odbyły się 1 września 2023 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Obchody 84. Rocznicy Wybuchu  II Wojny Światowej, odbyły się 1 września 2023 roku na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości  rozpoczęły się Mszą Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top