poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 06:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji”
Warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji”

Warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji”

środa, 13 września 2023, 18:32 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

12 września 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji”. Naszymi specjalnymi gośćmi były dzieci z Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach, a tematem przewodnim zajęć uczucia i emocje, które towarzyszą nam na co dzień.

Bibliotekarzom zależało by dzieci zapamiętały, że nie ma dobrych i złych emocji – są one po prostu przyjemne bądź nieprzyjemne, ale wszystkie są nam potrzebne, dlatego rozpoczęli warsztaty od przeczytania i pokazania trójwymiarowej książki (pop-up book) pt. „Kolorowy potwór” autorstwa Anny Llenas.

Jest to prosta i zabawna historia, która wprowadziła dzieci w fascynujący język uczuć. Uczestnicy razem z kolorowym potworem nauczyli się, jak rozpoznawać i nazywać emocje, a następnie dowiedzieli się co nieco o psychologii kolorów. Jednak głównym zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej i zobrazowanie emocji, uczuć, których doświadczają na co dzień.

Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy mieli możliwość zabrać ze sobą do domu emocję, którą najbardziej potrzebują, bo przecież każdemu z nas czegoś brakuje, prawda?

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy. Do zobaczenia!

 

 

Warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji” Reviewed by on . 12 września 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji”. Naszymi specjalnymi go 12 września 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Mój świat emocji”. Naszymi specjalnymi go Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top