poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:36

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejne uderzenie zachodniopomorskiej KAS w nielegalny hazard
Kolejne uderzenie zachodniopomorskiej KAS w nielegalny hazard

Kolejne uderzenie zachodniopomorskiej KAS w nielegalny hazard

piątek, 15 września 2023, 18:07 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali lokal z nielegalnymi komputerami do gier hazardowych.
  • Funkcjonariusze zabezpieczyli osiem komputerów i gotówkę.
  • Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zamknęli punkt z nielegalnym hazardem w centrum Szczecina. Z naszych ustaleń wynikało, że urządzane są w nich nielegalne gry hazardowe online. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone czarną folią okna lokalu. Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy był zamknięty. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokali z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tych nielegalnych salonów gier, takich jak np. elektromagnes czy monitoring.

Funkcjonariusze przeszukali lokal. Na miejscu zabezpieczyliśmy osiem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier online, monitor obsługi i router. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment w postaci gry kontrolnej. Potwierdził on, że komputery są wykorzystywane do gier w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych.

Zabezpieczyliśmy też pieniądze – prawie 1,7 tys. zł i 100 EUR. Najprawdopodobniej były one przeznaczone na wygrane. Przesłuchaliśmy cztery osoby w charakterze świadków, jednej postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys.zł od każdego nielegalnego automatu.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl.

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kolejne uderzenie zachodniopomorskiej KAS w nielegalny hazard Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali lokal z nielegalnymi komputerami do gier hazardowych. Funkcjonariusze za Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali lokal z nielegalnymi komputerami do gier hazardowych. Funkcjonariusze za Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top