poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:53

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w kamieńskiej katedrze
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w kamieńskiej katedrze

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w kamieńskiej katedrze

piątek, 15 września 2023, 20:18 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, REGION, religia, społeczeństwo

Uroczystość odpustowa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona w kamieńskiej katedrze 14 września o godz. 17. Uroczystości przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko – kamieński. Należy dodać, że jak co roku z Trzebieszewa położonego niedaleko Kamienia Pomorskiego przybywają pątnicy, by wspólnie z innymi wiernymi uczestniczyć w tej wyjątkowej mszy św.

Na zakończenie uroczystości odpustowej wspólnie modlono się przy Cudownym Obrazie Brzozdowieckim Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej. W tym miejscu została zainicjowana „Nowenna Odnowy Wiary” do św. Ottona Biskupa. Po zakończonej liturgii na placu katedralnym wierni zostali poczęstowani tradycyjnym bigosem, a brzozdowiczanie i ich rodziny spotkali się w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, by wspólnie powspominać czasy swoich przodków i bliskich.

 

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w kamieńskiej katedrze Reviewed by on . Uroczystość odpustowa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona w kamieńskiej katedrze 14 września o godz. 17. Uroczystość odpustowa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczęła się mszą świętą, która została odprawiona w kamieńskiej katedrze 14 września o godz. 17. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top