środa, 6 grudzień 2023, 19:25

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewskim
Spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewskim

Spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewskim

niedziela, 01 października 2023, 16:02 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

W środę, 4 października, o godzinie 18:00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewskim. Autor dwóch powieści to szczecinianin,dziennikarz, samorządowiec, pasjonat historii swojego rodzinnego miasta, społecznik. Sprawował funkcję wiceburmistrza Gryfic. Był obserwatorem OBWE podczas wyborów do rosyjskiej Dumy w 2011 roku. Wolne chwile dzieli pomiędzy rower, rolki, bieganie a przegadane wieczory z przyjaciółmi przy pełnym kuflu bosmana z grungem w tle.

Powieści Przemysława Kowalewskiego osadzone są w powojennym Szczecinie, autor sięga do prawdziwych wydarzeń związanych z historią najnowszą miasta. W powieści „Szóstka” punktem wyjścia akcji jest katastrofa tramwajowa mająca miejsce w 1967 roku, zaś w powieści „Kozioł” autor nawiązuje do historii tzw. rzeźnika z Niebuszewa.

Spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewskim Reviewed by on . W środę, 4 października, o godzinie 18:00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewski W środę, 4 października, o godzinie 18:00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewski Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top