środa, 6 grudzień 2023, 18:07

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie autorskie z Przemysławem Kowalewskim
Spotkanie autorskie z Przemysławem Kowalewskim

Spotkanie autorskie z Przemysławem Kowalewskim

niedziela, 08 października 2023, 18:21 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka, POWIAT

W środę, 4 października, mieliśmy przyjemność gościć w kamieńskiej Bibliotece Przemysława Kowalewskiego, autora będącego wielkim miłośnikiem powojennej historii Szczecina. W swoich dwóch książkach autor sięgnął do prawdziwych wydarzeń związanych z historią miasta.

Pisarz opowiedział o kulisach powstawania powieści. Dowiedzieliśmy się jak żmudne było poszukiwanie źródeł i dokumentów związanych z historiami, o których opowiadają obie książki. Bowiem w powieści “Szóstka” punktem wyjścia akcji jest katastrofa mająca miejsce w 1967 roku, zaś w powieści “Kozioł” autor nawiązuje do historii tzw. rzeźnika z Niebuszewa.

Z prawdziwą przyjemnością wysłuchaliśmy ciekawostek związanych z historiami opowiedzianymi w obu książkach. Autor z prawdziwą lekkością nawiązał kontakt ze zgromadzoną publicznością, która reagowała często zdumieniem lub śmiechem na opowiadane historie.

Dziękujemy za mile spędzony wieczór. Liczymy, że nie jest to ostatnie spotkanie z Przemysławem Kowalewskim. Obie książki będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zapraszamy do wypożyczania i czytania

 

Spotkanie autorskie z Przemysławem Kowalewskim Reviewed by on . W środę, 4 października, mieliśmy przyjemność gościć w kamieńskiej Bibliotece Przemysława Kowalewskiego, autora będącego wielkim miłośnikiem powojennej historii W środę, 4 października, mieliśmy przyjemność gościć w kamieńskiej Bibliotece Przemysława Kowalewskiego, autora będącego wielkim miłośnikiem powojennej historii Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top