środa, 6 grudzień 2023, 18:20

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kradzione rowery elektryczne w skontrolowanym busie
Kradzione rowery elektryczne w skontrolowanym busie

Kradzione rowery elektryczne w skontrolowanym busie

piątek, 20 października 2023, 14:22 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Dziewięć rowerów (część elektrycznych) oraz jedną hulajnogę elektryczną zabezpieczyliśmy w kontrolowanym busie.
  • Brak dokumentów rodzi podejrzenie, że towar jest skradziony.
  • Kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas rutynowej kontroli zabezpieczyli rowery elektryczne oraz hulajnogę elektryczną. Kierowca kontrolowanego busa na szczecińskich numerach rejestracyjnych wjeżdżał do Polski z terenu Niemiec (Autostrada A1 – przejście graniczne w Kołbaskowie).

Kierowca do kontroli przedstawił dowód osobisty. Po sprawdzeniu danych kierowcy w systemie dyscyplinowania kierowców (SDK) okazało się, że nie posiada prawa jazdy oraz ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Na pytanie o przywożony towar kierowca zgłosił dziewięć rowerów używanych (w tym część elektrycznych) oraz jedną hulajnogę elektryczną. Niektóre posiadały założoną blokadę na koło.

Nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalne posiadanie tych produktów. Oświadczył jedynie, że towar należy do jego kolegi i został zakupiony przez kolegę na targu w Plamburgu.

Informacja o zakazie kierowania pojazdami oraz podejrzenie kradzieży rowerów zdecydowały o tym, że powiadomiliśmy policję. Zabezpieczony towar i kierowcę przekazaliśmy do Komendy Powiatowej Policji w Mierzynie, która poprowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kradzione rowery elektryczne w skontrolowanym busie Reviewed by on . Dziewięć rowerów (część elektrycznych) oraz jedną hulajnogę elektryczną zabezpieczyliśmy w kontrolowanym busie. Brak dokumentów rodzi podejrzenie, że towar jest Dziewięć rowerów (część elektrycznych) oraz jedną hulajnogę elektryczną zabezpieczyliśmy w kontrolowanym busie. Brak dokumentów rodzi podejrzenie, że towar jest Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top