środa, 6 grudzień 2023, 18:34

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Narkotyki w przesyłce z zabawkami
Narkotyki w przesyłce z zabawkami

Narkotyki w przesyłce z zabawkami

poniedziałek, 30 października 2023, 12:04 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 178 tabletek z oksydonem zatrzymali funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • Tabletki ukryto w przesyłce z zabawkami, która miała trafić do USA.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS na bieżąco prowadzą kontrole przesyłek wchodzących do Polski i wysyłanych od nas za granicę.  Podczas działań w jednej z firm kurierskich naszego województwa do kontroli wykorzystywaliśmy mobilne urządzenie RTG. Dzielnie wspierała nas czworonożna funkcjonariuszka MERIDA.

Do kontroli fizycznej wytypowaliśmy przesyłkę, uprzednio prześwietloną za pomocą mobilnego skanera. Przesyłka była nadana w firmie w woj. zachodniopomorskim, a trafić miała do odbiorcy w USA. Obraz RTG dał funkcjonariuszom podstawy, aby przeprowadzić szczegółową kontrolę przesyłki.

Nadawca przesyłki jako deklarowany towar wpisał „zabawka”. Po otwarciu przesyłki funkcjonariusze znaleźli w niej zabawkę – samochód terenowy z przyczepą. W przyczepie ukryte było 178 zielono-miętowych tabletek. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów prawa farmaceutycznego, tabletki zatrzymano do dalszego postępowania.

Badania przeprowadzone przez Laboratorium Celno-Skarbowe Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziło, min. obecność OKSYDONU* w badanej próbce. Zabezpieczona przesyłka z informacjami została przekazana do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód, która poprowadzi dalsze postępowanie. *Oksydon jest środkiem odurzającym.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Narkotyki w przesyłce z zabawkami Reviewed by on . 178 tabletek z oksydonem zatrzymali funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Tabletki ukryto w przesyłce z zabawkami, która m 178 tabletek z oksydonem zatrzymali funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Tabletki ukryto w przesyłce z zabawkami, która m Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top