środa, 6 grudzień 2023, 17:29

Strona główna » REGION » 1 i 2 listopada to niezwykłe dni zadumy i przemyśleń… 
1 i 2 listopada to niezwykłe dni zadumy i przemyśleń… 

1 i 2 listopada to niezwykłe dni zadumy i przemyśleń… 

środa, 01 listopada 2023, 11:33 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy groby swoich bliskich, znajomych oraz tych, których mogiły są osamotnione, czasami zaniedbane. Stawiamy kwiaty, znicze, palimy lampki i popadamy w zadumę. To szczególny dzień nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich, gdyż jest to dzień szacunku dla tych którzy odeszli w miejsce, gdzie kiedyś wszyscy się spotkamy.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych obchodzimy 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym. W dniu tym modlimy się również za wszystkich zmarłych w intencji zbawienia dusz odbywających w czyśćcu pokutę.

1 i 2 listopada to niezwykłe dni zadumy i przemyśleń…  Reviewed by on . Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy gro Wszystkich Świętych to dzień który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy gro Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top