środa, 6 grudzień 2023, 18:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie autorskie z Agatą Przybyłek
Spotkanie autorskie z Agatą Przybyłek

Spotkanie autorskie z Agatą Przybyłek

wtorek, 14 listopada 2023, 19:23 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT, społeczeństwo

W piątek, 10 listopada, kamieńska biblioteka, gościła Agatę Przybyłek, autorkę książek obyczajowych. Pisarka pisze książki zabawne i lekkie, lecz również powieści poruszające trudne tematy, pomagają jej w tym studia psychologiczne. Zadebiutowała w roku 2015 książką pt. „Nie zmienił się tylko blond”, która spełniła funkcję terapeutyczną, po przeżytym zawodzie miłosnym. Podczas studiów psychologicznych założyła książkowego bloga, recenzowała książki innych autorów, pisząc własne.

Na spotkaniu autorka mówiła, że pisze książki przede wszystkim dla kobiet. Ma nadzieję, że książki jej spełniają funkcję terapeutyczną. Kobiety po przeczytaniu powieści znajdą w niej problemy podobne do swoich. Jeśli bohaterka sobie poradzi z nimi, to znaczy, że każda z nas też ma taką szansę.

Agata Przybyłek wiele miejsca poświęciła problemowi tworzenia wiarygodnych portretów psychologicznych postaci literackich. Dużo pytań na ten temat padło od uczestników spotkania. Autorka dużo mówiła o małych ojczyznach. Stara się pisać o miejscach, w których przebywa. Poznaje historię danego miejsca, jej mieszkańców i umieszcza to w swoich książkach.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu dotacyjnego BLISKO. Projekt pt. „Biblioteka-wspólna przestrzeń kultury”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Fotografie: Foto Studio Dariusz Gołdyn

Spotkanie autorskie z Agatą Przybyłek Reviewed by on . W piątek, 10 listopada, kamieńska biblioteka, gościła Agatę Przybyłek, autorkę książek obyczajowych. Pisarka pisze książki zabawne i lekkie, lecz również powieś W piątek, 10 listopada, kamieńska biblioteka, gościła Agatę Przybyłek, autorkę książek obyczajowych. Pisarka pisze książki zabawne i lekkie, lecz również powieś Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top