Uroczystości 107. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zostały poprzedzone Mszą Świętą w Katedrze Kamieńskiej. Po jej zakończeniu przedstawiciele samorządów, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy, przeszli w uroczystym pochodzie na Plac Niepodległości, gdzie pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostały złożone okolicznościowe wiązanki kwiatów.
Kolejna część obchodów odbyła się na placu przy kamieńskim ratuszu, gdzie odśpiewano wspólnie hymn państwowy, a następnie zgromadzeni mogli wysłuchać okolicznościowego przemówienia Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłło.
W tym dniu trwał także Piknik Niepodległościowy, podczas którego wszyscy mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, spróbować słodkości i gorących napojów oraz ogrzania się przy tradycyjnym ognisku.
Narodowe Święto Niepodległości w Kamieniu Pomorskim




































