W sobotę 23. maja br. w kościele w Śniatowie została odprawiona uroczysta msza święta w XV Rocznicę konsekracji tejże świątyni. Jest to pierwszy w Polsce nowo wybudowany kościół pw. św. Jana Pawła II. Został on uroczyście konsekrowany przez ówczesnego abpa Metropolitę Szczecińsko- Kamieńskiego Andrzeja Dzięgę 14. maja 2011r. Uroczystości przewodniczył ks. wicedziekan kanonik Zbigniew Niemasik- proboszcz z Dziwnówka, wspólnie z ks. kanonikiem Romanem Rostkowskim- miejscowym proboszczem. Po zakończonej mszy nastąpiło poświęcenie pamiątkowej tabliczki, ufundowanej z okazji XV rocznicy konsekracji kościoła. Dla wszystkich wiernych, przybyłych gości oraz rowerowych pielgrzymów, w świetlicy wiejskiej został przygotowany poczęstunek wśród którego nie zabrakło oczywiście tradycyjnych kremówek. Należy także wspomnieć, że tego dnia w kościele była eksponowana mini wystawa, przygotowaną przez pana Jerzego Mańczaka, dotycząca tego wszystkiego co związane jest ze św. Janem Pawłem II.
XV Rocznica konsekracji kościoła w Śniatowie



































Leave a Reply