wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:53

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Golczewo » Czesław zaśpiewa w Golczewie!

Czesław zaśpiewa w Golczewie!

środa, 21 stycznia 2015, 22:55 Kategoria: Gmina Golczewo, rozrywka

Czesław Mozil – cieszący się dużą popularnością na polskiej scenie muzycznej wokalista, kompozytor, muzyk i akordeonista – wystąpi w golczewskim klubie Herbowa. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa zaprezentuje publiczności swój Solo Act, podczas którego wykona największe przeboje z płyty „Debiut” i „POP” oraz kompozycje z albumu „Czesław Śpiewa Miłosza”. Koncert odbędzie się 13 lutego (piątek) o godz. 20.00.

Solowe występy duńskiego muzyka Czesława Mozila cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i starszych miłośników muzyki. Zabawna konferansjerka, nietuzinkowe żarty i intymny klimat małych knajpek i domów kultury stwarzają artyście unikalną możliwość szczególnego kontaktu z publicznością. Efektem tych spotkań jest mające status platynowej płyty DVD „W moim maluteńkim świecie”, które idealnie oddaje atmosferę niecodziennych koncertów spod znaku Czesław Śpiewa Solo Act.

Repertuar występów Solo Act zawiera największe przeboje z płyty „Debiut” i „POP” oraz kompozycje z albumu „Czesław Śpiewa Miłosza”. Każdy z utworów poprzedzają opowieści o genezie jego powstania oraz autobiograficzne wyznania artysty. Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej z lekkością improwizuje melodie swoich utworów udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem. Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila, bo jak zastrzega sam artysta – przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki.

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 12 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał, gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach – potocznie nazywanych „Polską klasy B” – miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka. Zgodnie z zamysłem artysty, muzyczna wędrówka po antypodach kraju utrzymuje balans pomiędzy telewizyjną popularnością Czesława Mozila a jego artystyczną działalnością.

Solowy występ Czesława Mozila otwiera tegoroczny cykl koncertów w Herbowej. Jest to bez wątpienia bardzo utalentowany i nietuzinkowy artysta, będący dodatkowo osobowością telewizyjną. Jestem przekonany, że golczewska publiczność przyjmie go gorąco. Koncert będzie kameralny, dla gości przygotujemy miejsca siedzące” – mówi Maciej Zieliński, właściciel Herbowej i organizator koncertu.

Czesław Śpiewa Solo Act odbędzie się w golczewskim klubie Herbowa 13 lutego (piątek) o godz. 20.00. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu) można nabyć w lokalu.

Link do występu spod znaku Czesław Śpiewa Solo Act:

https://www.youtube.com/watch?v=t9XyVu3WPmQ

Czesław zaśpiewa w Golczewie! Reviewed by on . Czesław Mozil – cieszący się dużą popularnością na polskiej scenie muzycznej wokalista, kompozytor, muzyk i akordeonista – wystąpi w golczewskim klubie Herbowa. Czesław Mozil – cieszący się dużą popularnością na polskiej scenie muzycznej wokalista, kompozytor, muzyk i akordeonista – wystąpi w golczewskim klubie Herbowa. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top