środa, 6 grudzień 2023, 18:35

Strona główna » WYDARZENIA » Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym [aktualizacja]

Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym [aktualizacja]

środa, 26 czerwca 2019, 22:35 Kategoria: WYDARZENIA

Ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym nie zostało wpuszczone do Polski.

Nielegalne i nieautoryzowane połowy ryb jest jednym z wielu zagrożeń dla środowiska. Wśród zadań Krajowej Administracji Skarbowej ujęte jest również przeciwdziałanie szeroko rozumianym zagrożeniom dla środowiska przy przepływie towarów przez granice Unii Europejskiej.

Oddziały celne zaangażowane w realizację odpowiednich obowiązków prawnych dotyczących przepływu towarów realizują je we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami. W przypadku produktów rybołówstwa współdziałają m.in. z Okręgowymi Inspektoratami Rybołówstwa podległym Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W wyniku właśnie takiej współpracy CUDO-Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie otrzymał z Ministerstwa informację o sfałszowanym i nieważnym świadectwie połowowym dotyczącym towaru składowanego w jednej z chłodni umiejscowionych w szczecińskim porcie.

Jednym z zadań funkcjonariuszy oddziału celnego jest niedopuszczenie do sytuacji, aby jakakolwiek procedura celna dotycząca produktów rybołówstwa odbyła się bez prawidłowo sporządzonego, zatwierdzonego i odnoszącego się do zgłaszanych towarów świadectwa połowowego. Dlatego też zatrzymano ponad 21 ton mrożonych filetów z mintaja celem wystąpienia do sądu o orzeczenie przepadku przedmiotowego towaru na rzecz Skarbu Państwa. Sprawę prowadzi Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie.

„Zakwestionowana partia filetów jest przechowywana na terenie jednej ze szczecińskich chłodni. Chłodnia nie jest stroną postępowania, a jedynie zabezpiecza na zlecenie Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie zatrzymany towar.”

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

 

 

 

 

Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym [aktualizacja] Reviewed by on . Ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym nie zostało wpuszczone do Polski. Nielegalne i nieautoryzowane połowy ryb jest jedn Ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym nie zostało wpuszczone do Polski. Nielegalne i nieautoryzowane połowy ryb jest jedn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top